AJAZZ AJ099 - Specs, Features, and Benchmarks
Details: AJAZZ AJ099
The AJAZZ AJ099 is a wireless symmetrical gaming mouse with right-handed compatibility. It features 6 buttons and weighs 56 grams. Its dimensions are 119mm in length, 64.5mm in width, and 38.3mm in height. The mouse is equipped with a PAW3311 sensor supporting up to 12,000 DPI, and offers a maximum polling rate of 1,000 Hz.
| Specification | AJAZZ AJ099 |
|---|---|
| Image | ![]() |
| Connectivity | Wireless |
| Dimensions | 119mm x 64.5mm x 38.3mm |
| Length | 119mm |
| Width | 64.5mm |
| Height | 38.3mm |
| Weight | 56g |
| Buttons | 6 |
| Software Support | Yes |
| Sensor | PAW3311 |
| Max DPI | 12000 |
| Max Polling Rate | 1000 Hz |
| Hand Compatibility | Right-Handed |
| Shape | Symmetrical |
| Where to buy |
Compare AJAZZ AJ099 to Other Mice
- AJAZZ AJ099 vs SteelSeries Sensei MLG
- AJAZZ AJ099 vs CORSAIR SCIMITAR RGB ELITE
- AJAZZ AJ099 vs COUGAR Minos X2
- AJAZZ AJ099 vs ASUS ROG Gladius II Wireless
- AJAZZ AJ099 vs ASUS ROG Gladius II
- AJAZZ AJ099 vs ASUS ROG Strix Impact II Wireless
- AJAZZ AJ099 vs AJAZZ AJ199 4K
- AJAZZ AJ099 vs Zowie MiCO
- AJAZZ AJ099 vs Zowie FK2-B
- AJAZZ AJ099 vs Razer Viper Mini
- AJAZZ AJ099 vs ASUS TUF M4 Wireless
- AJAZZ AJ099 vs Razer Viper
- AJAZZ AJ099 vs SteelSeries Aerox 5
- AJAZZ AJ099 vs Glorious Model D
- AJAZZ AJ099 vs AJAZZ AJ159
- AJAZZ AJ099 vs Zowie S1-C
- AJAZZ AJ099 vs ASUS ROG Keris
- AJAZZ AJ099 vs Zowie FK1+-B V2
- AJAZZ AJ099 vs CORSAIR SABRE RGB PRO WIRELESS CHAMPION SERIES
- AJAZZ AJ099 vs Logitech G PRO X SUPERLIGHT
- AJAZZ AJ099 vs ROCCAT Kone Pro Air
- AJAZZ AJ099 vs Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi
- AJAZZ AJ099 vs Logitech G PRO
- AJAZZ AJ099 vs HP OMEN Vector Wireless
- AJAZZ AJ099 vs ROCCAT Kone AIMO Remastered
- AJAZZ AJ099 vs COUGAR Surpassion RX
- AJAZZ AJ099 vs Cooler Master MM830
- AJAZZ AJ099 vs ASUS ROG Harpe Ace
- AJAZZ AJ099 vs Dream Machines DM5 Blink
- AJAZZ AJ099 vs Glorious Model D Wireless
