Dream Machines DM6 Holey - Specs, Features, and Benchmarks
Details: Dream Machines DM6 Holey
The Dream Machines DM6 Holey is a wired ergonomic gaming mouse with right-handed compatibility. It features 7 buttons and weighs 69 grams. Its dimensions are 129mm in length, 66mm in width, and 40mm in height. The mouse is equipped with a PMW3360 sensor supporting up to 12,000 DPI, and offers a maximum polling rate of 1,000 Hz.
| Specification | Dream Machines DM6 Holey |
|---|---|
| Image | ![]() |
| Connectivity | Wired |
| Dimensions | 129mm x 66mm x 40mm |
| Length | 129mm |
| Width | 66mm |
| Height | 40mm |
| Weight | 69g |
| Buttons | 7 |
| Software Support | Yes |
| Sensor | PMW3360 |
| Max DPI | 12000 |
| Max Polling Rate | 1000 Hz |
| Hand Compatibility | Right-Handed |
| Shape | Ergonomic |
| Where to buy |
Compare Dream Machines DM6 Holey to Other Mice
- Dream Machines DM6 Holey vs AJAZZ AJ139 Pro
- Dream Machines DM6 Holey vs Mionix Castor PRO
- Dream Machines DM6 Holey vs CORSAIR KATAR PRO XT
- Dream Machines DM6 Holey vs Zowie FK1+-B
- Dream Machines DM6 Holey vs SteelSeries Prime
- Dream Machines DM6 Holey vs Logitech G102 LIGHTSYNC
- Dream Machines DM6 Holey vs CORSAIR KATAR PRO WIRELESS
- Dream Machines DM6 Holey vs Razer DeathAdder Chroma
- Dream Machines DM6 Holey vs Cooler Master CM110
- Dream Machines DM6 Holey vs Logitech G502 HERO
- Dream Machines DM6 Holey vs AORUS M2
- Dream Machines DM6 Holey vs Razer Naga Trinity
- Dream Machines DM6 Holey vs ASUS ROG Spatha X
- Dream Machines DM6 Holey vs Ninox Aurora
- Dream Machines DM6 Holey vs Pulsar X2 Wireless
- Dream Machines DM6 Holey vs ASUS TUF M4 Air
- Dream Machines DM6 Holey vs Razer Viper V3 Pro
- Dream Machines DM6 Holey vs Cooler Master MM531
- Dream Machines DM6 Holey vs SteelSeries Aerox 5
- Dream Machines DM6 Holey vs Zowie AM
- Dream Machines DM6 Holey vs Zowie S1-B V2
- Dream Machines DM6 Holey vs ROCCAT Kone XP
- Dream Machines DM6 Holey vs ASUS ROG Keris II Ace
- Dream Machines DM6 Holey vs Razer Abyssus Essential
- Dream Machines DM6 Holey vs Zowie ZA11-B
- Dream Machines DM6 Holey vs Endgame Gear XM1 RGB
- Dream Machines DM6 Holey vs Cooler Master CM310
- Dream Machines DM6 Holey vs Zowie FK2-B V2
- Dream Machines DM6 Holey vs Razer Naga Left-Handed Edition
- Dream Machines DM6 Holey vs COUGAR Revenger ST
