HyperX Pulsefire Haste Wireless - Specs, Features, and Benchmarks
Details: HyperX Pulsefire Haste Wireless
The HyperX Pulsefire Haste Wireless is a wireless symmetrical gaming mouse with right-handed compatibility. It features 6 buttons and weighs 60.5 grams. Its dimensions are 124mm in length, 68mm in width, and 38mm in height. The mouse is equipped with a PAW3335 sensor supporting up to 16,000 DPI, and offers a maximum polling rate of 1,000 Hz.
| Specification | HyperX Pulsefire Haste Wireless |
|---|---|
| Image | ![]() |
| Connectivity | Wireless |
| Dimensions | 124mm x 68mm x 38mm |
| Length | 124mm |
| Width | 68mm |
| Height | 38mm |
| Weight | 60.5g |
| Buttons | 6 |
| Software Support | Yes |
| Sensor | PAW3335 |
| Max DPI | 16000 |
| Max Polling Rate | 1000 Hz |
| Hand Compatibility | Right-Handed |
| Shape | Symmetrical |
| Where to buy |
Compare HyperX Pulsefire Haste Wireless to Other Mice
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs Razer Basilisk
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs Cooler Master MM831
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs ASUS ROG Gladius II
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs ASUS ROG Harpe Ace
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs COUGAR Surpassion EX
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs Glorious Model I
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs HyperX Pulsefire Core
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs Logitech G502 LIGHTSPEED Wireless
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs Ninox Aurora
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs Glorious Model O Pro Wireless
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs ASUS TUF Gaming M3
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs Ducky Secret M
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs Xtrfy M4 Wireless
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs Cooler Master MM530
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs CORSAIR M65 RGB PRO
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs COUGAR Surpassion RX
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs COUGAR 700M EVO eSPORTS
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs ROCCAT Kone Pro
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs CORSAIR SCIMITAR RGB PRO
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs Razer DeathAdder Essential
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs Zowie ZA11-B
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs Nixeus Revel Fit
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs Razer Viper V3 Pro
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs ASUS ROG Strix Carry
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs Logitech G705 Wireless
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs SteelSeries Rival 600
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs Zowie S1-C
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs Razer Naga X
- HyperX Pulsefire Haste Wireless vs Pulsar X2 Wireless
