Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless - Specs, Features, and Benchmarks
Details: Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless
The Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless is a wireless symmetrical gaming mouse with ambidextrous compatibility. It features 11 buttons and weighs 110 grams. Its dimensions are 130mm in length, 67mm in width, and 40mm in height. The mouse is equipped with a Logitech HERO 25K sensor supporting up to 25,600 DPI, and offers a maximum polling rate of 1,000 Hz.
| Specification | Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless |
|---|---|
| Image | ![]() |
| Connectivity | Wireless |
| Dimensions | 130mm x 67mm x 40mm |
| Length | 130mm |
| Width | 67mm |
| Height | 40mm |
| Weight | 110g |
| Buttons | 11 |
| Software Support | Yes |
| Sensor | Logitech HERO 25K |
| Max DPI | 25600 |
| Max Polling Rate | 1000 Hz |
| Hand Compatibility | Ambidextrous |
| Shape | Symmetrical |
| Where to buy |
Compare Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless to Other Mice
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs ROCCAT Burst Pro Air
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs ASUS ROG Keris II Ace
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs Razer Viper Mini
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs ROCCAT Kone Pure Owl-Eye
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs AJAZZ AJ199
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs Nixeus Revel Fit
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs CORSAIR GLAIVE RGB PRO
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs Glorious Model D
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs CORSAIR HARPOON RGB WIRELESS
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs Ducky Feather
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs AORUS M5
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs Zowie FK1+-B
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs ASUS ROG Gladius II Wireless
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs SteelSeries Prime
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs CORSAIR IRONCLAW RGB WIRELESS
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs Ducky Secret M
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs Zowie S1-C
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs CORSAIR M65 RGB ULTRA WIRELESS
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs ASUS ROG Spatha X
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs Razer Basilisk V3
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs AJAZZ AJ199 4K
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs Razer Naga Pro
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs Logitech G PRO X SUPERLIGHT
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs Glorious Model O Wireless
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs Cooler Master MM831
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs Razer Viper Ultimate
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs AJAZZ AJ159 APEX
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs SteelSeries Rival 3 Wireless
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs Xtrfy M4 Wireless
- Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless vs CORSAIR M65 RGB ELITE
