Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi - Specs, Features, and Benchmarks
Details: Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi
The Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi is a wireless symmetrical gaming mouse with ambidextrous compatibility. It features 8 buttons and weighs 71 grams. Its dimensions are 118mm in length, 60mm in width, and 38mm in height. The mouse is equipped with a PAW3370 sensor supporting up to 19,000 DPI, and offers a maximum polling rate of 1,000 Hz.
| Specification | Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi |
|---|---|
| Image | ![]() |
| Connectivity | Wireless |
| Dimensions | 118mm x 60mm x 38mm |
| Length | 118mm |
| Width | 60mm |
| Height | 38mm |
| Weight | 71g |
| Buttons | 8 |
| Software Support | Yes |
| Sensor | PAW3370 |
| Max DPI | 19000 |
| Max Polling Rate | 1000 Hz |
| Hand Compatibility | Ambidextrous |
| Shape | Symmetrical |
| Where to buy |
Compare Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi to Other Mice
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs Cooler Master MM830
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs Nixeus Revel Fit
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs Logitech G303 Shroud Edition
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs Razer DeathAdder V2 Pro
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs AJAZZ AJ179 APEX
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs ASUS ROG Gladius II Origin
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs Zowie FK1+-B
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs CORSAIR GLAIVE RGB PRO
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs CORSAIR HARPOON RGB PRO
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs COUGAR Revenger S
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs COUGAR Surpassion EX
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs CORSAIR DARK CORE RGB PRO WIRELESS
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs ASUS ROG Chakram X
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs Zowie AM
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs ASUS ROG Harpe Ace
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs Cooler Master MM731
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs Dream Machines DM5 Blink
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs COUGAR Minos X2
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs Pulsar X2 Wireless
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs Logitech G903 LIGHTSPEED Wireless
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs COUGAR Surpassion RX
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs SteelSeries Rival 105
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs Glorious Model D
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs SteelSeries Rival 710
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs AORUS M4
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs ASUS ROG Gladius II
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs Razer DeathAdder Elite
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs CORSAIR DARK CORE RGB PRO SE WIRELESS
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs SteelSeries Rival 5
- Pwnage Ultra Custom Wireless Ambi vs SteelSeries Rival 650 Wireless
